Czym jest trening personalny?

Polacy żyją w ciągłym pędzie, ich życie jest coraz bardziej stresujące, a wszystko to w pogoni za pieniędzmi. Taki styl życia nie jest obojętny dla zdrowia, jednak cieszy fakt, że zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa staje się coraz bardziej popularna. Dziś dużo częściej spotykamy osoby biegające wieczorem, siłowni jest dużo więcej i są bardziej zapełnione, a wycieczki rowerowe stają się niedzielną tradycją. Jednak jeżeli już decydujemy się na zakup karnetu  na siłownię i faktycznie chcemy regularnie ćwiczyć, warto zapoznać się z pojęciem „trening personalny”.

Aktywny tryb życia jest jak najbardziej wskazany, dlatego zdecydowanie warto zacząć swoją przygodę z siłownią. Musimy być jednak świadomi,  że nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać, a niepoprawnie wykonywane ćwiczenia mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Z tego powodu, wraz z zakupem karnetu warto zapisać się na co najmniej kilka treningów pod okiem doświadczonej osoby. Aby taką znaleźć, możemy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „Trener osobisty Warszawa i znaleźć polecanego i wykwalifikowanego trenera w naszej okolicy. Pomoże on nam nie tylko dobrać plan treningowi i żywieniowy,  ale również zadba o poprawną technikę wykonywanych ćwiczeń.

Warto zaznaczyć, że zakres umiejętności i wiedzy trenera personalnego nie kończy się tylko i wyłącznie na ćwiczeniach. Powinien on znać się także na anatomii człowieka, fizjologii wysiłki oraz dysponować wiedzą o wszelakich kontuzjach i urazach. Niektórzy trenerzy specjalizują się w fizjoterapii, co jest bardzo istotne w niektórych przypadkach treningów indywidualnych.

Cena treningu personalnego jest skrajnie różna – waha się ona od 50 złotych nawet do kilkuset. Zależy ona głównie od rodzaju współpracy, kwalifikacji trenera oraz potencjalnego okresu wspólnych treningów. Często trenerzy oferują atrakcyjne zniżki za dłuższe pakiety, dlatego warto rozważyć opcję współpracy przez miesiąc lub dłużej, aniżeli wykupić kilka pojedynczych treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *