rekrutacja do przedszkola
ciekawostki porady

Rekrutacja do przedszkoli 2016

Rodzice przyszłych przedszkolaków już na początku roku kalendarzowego powinni zainteresować się rekrutacją do placówki, w której ich pociecha miałaby spędzać czas, podczas gdy oni sami będą w pracy. Okazuje się, że wiele jednostek tego rodzaju przeprowadza rekrutację według ścisłych reguł.

Jeśli interesuje nas przedszkole publiczne to odpowiednie wnioski należy złożyć nie później niż w terminie wyznaczonym przez placówkę – w danym mieście obowiązuje taki sam termin. Warto przy tym zauważyć, że rodzice mogą składać wnioski do kilku placówek, nie muszą wybierać tylko jednego. Zwiększa to szanse na dostanie się dziecka do przedszkola.

Inaczej rekrutacja do przedszkoli przebiega, jeśli weźmiemy pod uwagę placówki prywatne. Tam trwa ona przez cały rok i najczęściej przyjęcie dziecka podyktowane jest jedynie dostępnością miejsca. Nie trzeba natomiast czekać do września, przedszkola chętnie przyjmują dzieci w każdym terminie.

Aby rozeznać się, w którym przedszkolu kiedy i jak przeprowadzana jest rekrutacja warto wybrać się do Urzędu Miasta bądź śledzić oferty zamieszczane w internecie. W wyszukiwarkę można wpisać hasło typu „przedszkole Piastów” czy inne, w zależności od miejsca naszego zamieszkania. Te lepsze przedszkola posiadają własną stronę internetową, na której zamieszczają wszelkie aktualności. Dzięki temu rodzice mogą poznać placówkę jeszcze przed pierwszą wizytą w przedszkolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *