tabliczka do rysowania kreda
porady

Tabliczka do rysowania kredą idealna w podróży

Dzieci są bardzo otwarte i ciekawe świata, jednak często sam etap podróży jest dla nich nudnym elementem, szczególnie gdy podróż jest długa i mało ekscytująca. Aby umilić im podróż, często zabieramy ze sobą zabawki, które zapewniają rozrywkę w podróży. Ciekawą alternatywą są tabliczki do rysowania kredą, którą dziecko zapięte w foteliku może swobodnie rysować.

Dzieci i podróżowanie

Podróżowanie z coraz mniejszymi dziećmi staje się bardzo popularne wśród rodziców. Na portalach społecznościowych roi się od zdjęć niemowlaków w chustach, przemierzających z rodzicami górskie szczyty, czy morskie akweny. Jednak nie wszystkie dzieci dobrze znoszą podróże, część z nich ma chorobę lokomocyjną i zwyczajnie nudzi się podczas długich godzin w samochodzie, samolocie, czy pociągu. Aby nie ładować dzieci ciągłym wpatrywaniem się w ekrany tabletów i telefonów komórkowych, warto zaproponować im rozwijające zamienniki. Ciekawym rozwiązaniem może być tablica do rysowania kredą.

Dzieci w samochodzie, pociągu, czy samolocie

Każdy rodzic wie, że nowy środek podróżowania jest dla dziecka niezwykle atrakcyjny, jednak fascynacja szybko mija i pojawia się tak dobrze znana nuda. Dziecko szybko się nudzi i potrzebuje dodatkowego zajęcia, aby szybciej zleciał czas w podróży, szczególnie przy tych długich dystansach. Rolą rodziców jest zapewnienie mu zajęcia na ten czas. Świetnym rozwiązaniem będzie tablica do rysowania kredą, gdyż można ją wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów, przez co nasze dziecko ma szansę odpocząć od tabletów i innych elektronicznych stymulantów.

Tablica do rysowania kredą w podróży

Dzieci praktycznie w każdym wieku lubią zabawy kredą. Malują nią po ulicach, osiedlowych uliczkach, czy przeznaczonych do tego tablicach. Jest to idealna alternatywa na czas podróży, gdyż oprócz kreatywnego zajęcia naszych dzieci, jest też świetnym treningiem manualnym dla ich małych rączek. Tablica jest bardzo poręczna i dzieci swobodnie mogą po niej malować w trakcie jazdy. Dziecko zapięte w foteliku samochodowym dobrze amortyzuje tablice, dzięki czemu może stabilnie malować i pokazywać efekty swojej pracy współtowarzyszom.

Nauka poprzez zabawę – najlepszy duet

Dzięki wykorzystaniu tablicy do rysowania kredą możemy grać w kalambury, czy rebusy, co świetnie umili podróż całej rodzinie i może stanowić idealny wstęp do wspólnych wakacji, czy ferii. Tablica przyda się jako element edukacyjny, podczas podróżowania nasze dzieci mogą ćwiczyć pisanie. Przypomnienie alfabetu, czy cyferek może połączyć przyjemne z pożytecznym. Rysowanie i pisanie jest świetną zabawą, która nie tylko rozwija naszego brzdąca, ale także zajmuje go na czas podróży, przez co nie marudzi i nie odczuwa dyskomfortu. Jest to szalenie istotne, gdyż niektóre dzieci źle znoszą podróżowanie i jest ono dla nich źródłem stresu, podobnie jak dla ich rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *